Famous Cup 2014

kupa-famouscup 1760

 

MARINA YACHT CLUB FAMOUS CUP’ YELKEN YARIŞLARININ GALİBİ ACADİA-SALADE DU CHEF TEKNESİ OLDU…

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) ve Milta Bodrum Marina  tarafından VODAFONE  RED ve HTC’nin katkıları ile  MARINA YACHT CLUB BODRUM ‘un düzenlediği Vodafone Red Famous Cup yelken yarışlarının dokuzuncusu 21-22 Haziran tarihlerinde Bodrum’da gerçekleşti.

Her sene yeni bir heyecan ve farklı isimlerle gerçekleşen “ Marina Yacht Club Famous Cup”ta  bu sene;  Gani Müjde, Belma Canciğer, Ersin Korkut, Pelin Öztekin, Tayanç Ayaydın, Burak Hakkı, Hande Subaşı, Özge Ulusoy, Yonca Evcimik, Zeyno Günenç, Ecem Çalık,Caner Cindoruk, Mesut Özkeçeci,Ferit Aktuğ,Hakan Bilgin, Billur Kalkavan, Başak Sayan, Ece Erken, Fulya Sever, Zeynep Beşerler, Berke Üzrek, Pascal Nouma, Gökçe Bahadır, Fatih Erkoç, Kenan Vural,Mert Kurdal, Ümit Erdim, Oktay Kaynarca,Yılmaz Erdoğan gibi ünlü isimler yarışçılarla birlikte rüzgara karşı yelken açtılar.

Yarışın ilk gününde Bodrum Kalesi açıklarından start alan tekneler,15-20 knot kuzey-kuzey batıdan esen rüzgar ile 17 millik Bodrum – Çelebi adası iskelede-Karaada iskelede- Bodrum offshore rotasında yarıştılar. Yarışın ikinci gününde ise 17 Millik 14-25 knot esen kuzey-kuzey batıdan esen rüzgarla Bodrum start-Kıstak Adası iskelede-Bodrum finish rotada yarışı tamamladılar.

 Fotoğraf Albümü İçin Tıklayın

Ödül töreni 22 Haziran Pazar günü Marina Yacht Club Bodrum’da  Gani Müjde sunumu ile başladı. IRC 1 Sınıfı birincisi ACADIA 4-SALADE DU CHEF, IRC 2 Birincisi OAKLEY MATADOR, Irc 3 Birincisi EFES-ARES, Destek 1 birincisi AURORA X , Destek 2 birincisi MELOSH tekneleri oldu.Marina Yacht Club Famous Cup IRC Genel sınıfı Birincisi ACADİA SALADE DU CHEF teknesi ile Selim Kakış ve ekibi oldu.

 

Teknelere dağıtılan HTC ONE M8 akıllı telefon ile en iyi selfie çekilen fotoğraflar arasında yapılan yarışmada Caner Cindoruk’un çektiği fotoğraf en iyi fotoğraf selfiesi seçildi. Birinci seçilen fotoğrafın çekildiği Palmarina Bodrum-İzmir Yelken Akademisi teknesi ekibine HTC ONE M8 akıllı telefonlar HTC Türkiye Ülke Müdürü Canan Taşar tarafından hediye edildi.

 

Yarışçılar ödüllerini sanat, spor, basın ve siyaset camiasının en önde gelen isimlerinden aldıktan sonra, Fatih Erkoç & Zafer Çebi Orkestrası’nın gönülleri fetheden şarkıları ve enfes müzik ziyafeti ile yarışın yorgunluğunu attılar.

MARINA YACHT CLUB FAMOUS CUP 2014 GENEL SONUÇLARI:1.ACADİA 4-SALADE DU CHEF-SELİM KAKIŞ2.VODAFONE RED TEAM-BOREAS-KAAN ÖZGÖNENÇ

3.OAKLEY-MATADOR-CÜNEYT BÜYÜKUÇAK

 

MARINA YACHT CLUB FAMOUS CUP GRUP SONUÇLARI

IRC 1

  1.ACADIA 4-SALDE DU CHEF-SELİM KAKIŞ2.VODAFONE RED TEAM-BOREAS-KAAN ÖZGÖNENÇ

3.TEB ÖZEL-FARR AWAY-TEAM ÖZONUR

 

IRC 2:

1.OAKLEY MATADOR-CÜNEYT BÜYÜKUÇAK

2.FORTUNA 2-BARKIN PALAOĞULLARINDAN

3.SKY MARİNE AQUAVİT-MİTHAT ÖNOL

 

IRC 3:

1.EFES-ARES- SİNAN SÜMER

2.LADY DENİZ-OSMAN YİĞİT

3.VOLİTAN-ATAKAN AKYAZI

 

DESTEK 1:

1.AURORA X-ÖMER DİRİM

2.SALAMANDER –NAMIK AKIN

3.LİV-CENK ORAL

 

DESTEK 2:

1.MELOSH-FATİH ERKOÇ

2.İKİNCİ-ANKA RACE TEAM

3.KEMAL-AKIN AKBALIK

 

Detaylı Bilgi :
Hatice Er & Ceren Yıldız / BAYK Ofis   0 252 316 33 85 www.bayk.org

Banu Kurşuncu / Marina Yacht Club Bodrum  0 530 929 1681 www.marinayachtclub.com