Famous Cup 2015

Q93C5766

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (B.A.Y.K.) ve Milta Bodrum Marina işbirliği ile VODAFONE RED ve HTC ana sponsorluğunda MARINA YACHT CLUB BODRUM tarafından düzenlenen 10.Famous Cup yelken yarışları 13-14 Haziran tarihlerinde Bodrum’da gerçekleşti.

marinayachtclub-logo

Yelken sporunu ve denizciliği sevdirmek amacıyla düzenlenen Famous Cup  2015 Yarışlarına bu yıl; Didem Erol,Burak Hakkı, Özlem Kaymaz, Yonca Evcimik, Zeyno Gönenç, Ecem Çalık, Billur Kalkavan, Mehmet Aslantuğ, Fulya Sever, Zeynep Beşerler, Pascal Nouma, Kenan Vural, Başak Boztepe, Ece Vahapoğlu, Tayanç Ayaydın, Mesut Özkeçeci,Ersin Koorkut  Gökçe Yanardağ, Demir Demirkan, Begüm Toprak ve Çağla Kubat gibi ünlüler destekleriyle renk kattı.

13 Haziran Cumartesi günü 27 tekne start için yerini alırken, geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Sadun Boro anısına tüm yarışçılar saygı duruşuna davet edildi ve denize çelenk bırakıldı. IRC ve Destek sınıfında mücadele eden tekneler ilk gün 14 millik, ikinci gün ise 17 millik coğrafi rotada yarışı tamamladılar.

Bu zorlu ve eğlenceli yarışların ödül töreni ise 14 Haziran Pazar akşamı Marina Yacht Club’da Ece Vahapoğlu’nun sunumuyla gerçekleşti.Ardından davetliler Fatih Erkoç ve Zafer Çebi Orkestrası’nın konseriyle gece boyunca eğlendiler.

DSC_1182

MARİNA YACHT CLUB  FAMOUS CUP SONUŞLARI:

IRC 1:

1.VİCTORY – HTC SAİLİNG TEAM – TARGAN HAZARHUN

2.RENAULT FARR AWAY SAİLİNG TEAM – HESİP GENÇER

3.ACADİA 4 – SALADE DU CHEF – SELİM KAKIŞ

 

IRC 2:

1.PALMARİNA SAİLİNG – İZMİR YELKEN – KAAN ÖZGÖNENÇ

2.MATADOR – CÜNEYT BÜYÜKUÇAK

3.FORTUNA – BARKIN PALAOĞULLARINDAN

 

IRC 3:

1.VOLİTAN – ATAKAN AKYAZI

2.JOY – YASEMİN AKYIL

3.MİHO – AKIN AKBALIK