Famous Cup Hakkında

famouscup2  0309

Bundan tam on bir yıl  önce “özgürlüğün sporu yelken” dedik. Şimdiye kadar fırsat bulamayan, vakit uyduramayan, cesaret edemeyen veya yelkeni aklına bile getirmeyen herkes ama herkes, bu büyüleyici uğraşa dokunsun istedik. Daha önce yelken yapmamış, Türkiye’ nin  ünlü yüzlerini , en profesyonel yelken takımlarıyla beraber yarışa ve ödül törenine katılımını sağladık. Bu adrenalinli yarışa ” Famous Cup ” adını verdik ve katılım rekoru kırdık.  Hem misafirlerimizi çok mutlu ettik hem de yelken dünyasına pek çok “ünlü” amatör sporcu hediye ettik.

Ülkemizde yelken sporunu geliştirmek ve katılımcıları günlük hayatın stresinden biraz uzaklaştırabilmek; Türkiye’ nin değerli sanatçılarını, ünlü yüzlerini bu sporla buluşturabilmek ve yarış keyfini yaşatabilmek için Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü tarafından Bodrum Marina Yacht Club sponsorluğunda düzenlenen ‘ Famous Cup’ yarışları 24-25 Eylül de başlıyor.

Katılan her yelkenlide Türkiye’nin bir gülümseyen yüzü ister konuk olarak ya da dilerse ekiple birlikte çalışarak yarışacaktır. Sanat, spor, basın ve siyaset camiasının en önde gelen isimleri de diğer yarışçı sporcularla beraber ödül töreninde ödüllendirilecektir.

famouscup-bodrum

Gelin bu yıl siz de bu sımsıcak yarışla, denize farklı bir yerden bakın, farkı siz yaratın… 24-25 Eylül de Bodrum’un eşsiz turkuaz  sularında  siz de dalgalarla vals yapın….

Marina Yacht Club Bodrum

marinayachtclub-logo